IMGP8026Võistlustel on ikka hea käia, kui tulemused on head. Niisiis, Lenna-Lotte Seli (1.klass), Laura Laanesaar (2.klass), Stella Riin Põldoja (3.klass) ja mina, Johannes Petmanson, käisime 31.01.14 Küünlapäeva luulekonkursil. Teemaks olid Ilmar Trulli luuletused. Minu luulutuse pealkiri oli „McKÄKK“.

Esimesest, teisest ja neljandast klassist võistlesid 17 õpilast, kolmandast klassist 16. Esimeses voorus lugesime seda luuletust, mille olime koolis pähe õppinud. Teise vooru pääsesid need kümme,kes said teistest rohkem punkte. Neljanda klassiga juhtus nii, et kaheksa tagumist olid kõik nii võrdsed, et valiti välja kümne esitaja asemel vaid üheksa. Mina olin nende hulgas. Meie kooli kõik lapsed said teise vooru edasi. Teises voorus pidime lugema Ellen Niidu luuletusi ilmekalt maha. See oli otsustav voor.

Seejärel läksime aulasse tulemusi ootama. Ja keda me seal nägime? Loomulikult Ilmar Trulli ennast!Ta rääkis oma luuletustest ja kust on tema „luuletamise haigus“ tulnud. Ilmar Trull luges oma mõned luuletused ette kuni aeg autasustamiseks. Koha said teada ainult need lapsed, kes mahtusid esikolmikusse.

Kui jõudis kätte neljandate klasside premeerimine, olin väga närvis. Tänukirjad jagati kõigile, kes ei mahtumud esikolmikusse. Nimetati nimesid ja nimesid, kuid mitte minu oma. Jõudis kätte esikolmiku autasustamise aeg. Kolmas koht polnud minu päralt, teine koht ka mitte. Kui välja kuulutati esimene koht, nimetati lõpuks ka minu nimi. Kõik võitjad lugesid oma luuletust korra veel. Lahkusime rõõmsas tujus!